Zde si můžete zakoupit materiály k environmentální výchově, na kterých jsem se podílela a také dětské knížky s mými obrázky. Až si publikace prohlédnete, použitje, prosím, stránku objednávka.

Od 1. 1. 2016 prodávám publikace prostřednictvím Silva Sacra, z.s., Blahoslavova 218/5, 460 05 Liberec, IČ 28551931. Všechny osobní údaje zaslané v souvislosti o objednáním publikací jsou zpracovány výhradně pro plnění objednávky a v souladu s požadavky účetních předpisů jsou archivovány po dobu 10 let.

Terezka a bublinková víla

Terezka a bublinková víla je zpět! Pro velký zájem jsme knihu vydali vlastním nákladem a můžete ji zase objednávat.

Osm pohádek Heleny Brožíkové, ve kterých malá Terezka s bublinkovou vílou Bubulinkou objevují, kde všude a v jakých podobách je na světě voda. Vydají se k oceánu, na ledovec, do hlubokých jeskyní či k duhovému vodopádu. Knížka je nejvhodnější pro děti předškolního a mladšího školního věku a výborně ji lze využít i jako motivaci pro projekty na téma Voda.

Úryvek z knihy

ISBN 80-903497-1-4, 52 stran, 195 x 255 mm, křídový papír, barevné ilustrace, pevná vazba

Vydal: Silva Sacra, z.s.

Cena: 150,- Kč

Co se skrývá za bludným kořenem

Celoroční projekt environmentální výchovy pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Materiál má podobu velkého nástěnného kalendáře 42 x 60 cm (pro libovolný školní rok) a desek obsahujících metodiku pro pedagogy, včetně popisu motivace celého projektu i činností v každém měsíci. Taktéž desky obsahují černobílé pracovní listy ke každému tématu. Kalendář neslouží pouze k motivaci či jako výzdoba třídy, ale děti s ním i pracují – dokreslují a dolepují do něj a umisťují sem i fotografie z práce na projektu, takže slouží i jako kronika.

Příklady pracovních listů (formát JPG): 1, 2, 3

Metodický průvodce a ČB pracovní listy ke stažení (formát PDF): Metodický průvodce

Vydal: Silva Sacra, o.s.

Cena: 350,- Kč

V říši obrů

Materiál k dlouhodobému projektu pro MŠ a 1. stupeň ZŠ
na téma "Fascinující svět včel a hmyzu"

Materiál se skládá z velkého nástěnného kalendáře (42 x 60 cm) pro libovolný školní rok a metodiky obsahující motivaci projektu, instrukce, jak s materiály pracovat i náměty na nejrůznější aktivity a hry k tématu daného měsíce.

Cílem projektu je přiblížit dětem hravou a zábavnou formou svět hmyzu. Jednotlivá témata pro každý měsíc jsou propojena příběhem, kdy děti na začátku omylem vypijí zmenšovací lektvar, takže rázem jsou proti nim třeba vážky či vosy jako obři. Ale právě od hmyzu musí děti vyzvědět recept a přísady do zvětšovacího lektvaru, aby se mohly vrátit zpět. Pro získání těchto ingrediencí musí děti splnit mnohé úkoly a prokázat, že hmyzu a jeho způsobu života opravdu rozumí. V rámci projektu se děti postupně seznámí se včelami, mravenci, hmyzem u nás doma, nočním hmyzem, vosami, dalšími včelími příbuznými, brouky, motýly i vodním hmyzem.

Příklady pracovních listů (formát PDF): Ukázka

Metodika k projektu ke stažení (formát PDF) zde: Metodický průvodce

Vydal: Společnost pro Lužické hory

Momentálně nedostupné

Jako motivaci k projektu doporučujeme využít knihu Dobrodružství v říši hmyzu

Studánky víly Rozárky a Devatero Studánek

Metodická publikace pro první stupeň základních škol a pro mateřské školy vám pomůže objevovat vodu – v mnoha jejích podobách a souvislostech. Obsahuje nejen řadu praktických námětů na rozmanité činnosti s dětmi, ale také velký obraz k pověšení ve třídě a soubor pracovních listů. Jde o ucelený výukový soubor, který je navíc obohacen pohádkovým vyprávěním.

Skládá se ze souboru pracovních listů formátu A2 (Devatero studánek) a metodického materiálu formátu A4 (Studánky víly Rozárky). Je možné zakoupit každý zvlášť, ale doporučujeme je zakoupit společně se slevou 50,- Kč.

Videopředstavení materiálu a ukázka práce s ním

10+40 stran, kalendář A2, metodika A4

Vydal: Lipka Brno

Cena:
Studánky víly Rozárky (A4): 200,-Kč
Devatero studánek (A2): 200,-Kč
Studánky víly Rozárky + Devatero studánek: 350,-Kč

Dobrodružství v říši hmyzu

Děti po vypití zmenšovacího lektvaru čeká řada nebezpečných dobrodružství. Ocitly se
ve světě, kde trávník je pro ně prales a mravenci obří nestvůry, jimž jsou vydány na milost a nemilost. Dětem se ale podaří uzavřít s hmyzí říší dohodu. Aby získaly zvětšovací lektvar a vrátily se do světa lidí, musí motýlům, broukům, včelám a dalším hmyzákům pomáhat a při tom se důkladně seznámí s jejich životem.

Knihu lze také výborně využít při realizaci projektu V říši obrů, její příběh je součástí motivace.

Pro děti od 5 do 12 let

Ukázka

72 stran, 170 x 240 mm, křídový papír, pevná vazba

Vydal: Společnost pro Lužické hory

Cena: 150,- Kč

Vyhmyzovánky - vystřihovánky 5 druhů hmyzu

Soubor 5 jednoduchých vystřihovánek, z nichž můžete složit trojrozměrné modely
vosy, slunéčka, šídla, admirála a kobylky.

Na deskách je jednoduchý návod a krátký popis druhů využitelný pro výuku.

Ukázka vystřihovánky, ukázka složeného šídla

5 listů, A4, tuhý papír, ve společných deskách

Vydal: Společnost pro Lužické hory

Cena: 40,- Kč

Omalovánky Podivuhodný svět hmyzu

16 omalovánek zajímavých druhů hmyzu v přirozeném prostředí. Omalovánky jsou doplněny jednoduchými informacemi z jejich života.

Ukázka omalovánky

32 stran A5

Vydal: STŘEVLIK, p.o.

Cena: 20,- Kč

Obrázková zoologie

50 zvířátek běžně se vyskytujících v našich krajích na roztomilých barevných ilustracích Jany Modré. Doprovodné texty a veselé básničky umožní dětem nenásilnou formou nahlédnout do soukromí živých tvorů od nenápadných hmyzích breberek až po lesní zvěř. Kniha je určena zejména pro děti mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Úryvek z knihy

ISBN 80-239-5767-8, 124 stran, 195 x 255 mm, křídový papír, pevná vazba

Vydal: Společnost pro Lužické hory a GARAJAKA s.r.o.

Cena: 149,- Kč

Plaváček

Rozvodněná řeka, přinesla dívce, která si říká Jenny, malého pejska. Podaří se Jenny najít jeho majitele? Vypátrá s kamarádem Sammym tajemství paní Laury a zjistí, kdo byl záhadný Čak? A co se přihodí, když do městečka přijede cirkus se třemi papoušky?
O tom všem i o dalších radostech a trampotách jedenáctileté Jany se dozvíte na stránkách této knížky.

Úryvek z knihy

ISBN 80-903497-0-6, 76 stran, 130 x 200 mm, ČB ilustrace, pevná vazba

Vydal: Matik Liberec

Cena: 120,- Kč

Putování skřítka Javorníčka za Hochwaldským mužíčkem

Soubor pracovních listů

Soubor přibližně 130 dvojjazyčných (čeština, němčina) pracovních listů formátů A4 s ilustracemi Jany Modré. Pracovní listy byly vytvořeny v rámci česko-německého projektu jako doprovodná publikace k naučné stezce Putování skřítka Javorníčka za Hochwaldským mužíčkem z Jablonného v Podještědí do Lückendorfu. Přestože původně byly vytvořeny pro konkrétní území, místo pro jejich využití lze nalézt naprosto kdekoliv – v terénu i ve třídě. Listy jsou určeny zejména pro děti předškolního a mladšího školního věku. Většina pracovních listů je barevná, část jich je černobílá.

Listy jsou rozdělené do 4 složek, každá má své vlastní desky. Jejich součástí je zároveň CD s listy ve formátu PDF (vhodné pro tisk) a doprovodnou html aplikací. Zakoupení CD opravňuje k tisku pracovních listů pro vlastní potřebu a pro potřeby vlastních výukových programů. Prodej pracovních listů a kopírování CD není povoleno. Zakoupení CD opravňuje k tisku pracovních listů pro vlastní potřebu a pro potřeby vlastních výukových programů. Prodej pracovních listů a kopírování CD není povoleno.

V případě zájmu je možné dodat pouze CD bez vytištěných listů za cenu 150,- Kč. Tuto volbu uveďte, prosím, do poznámky v objednávce.

Příklady pracovních listů (formát PDF): 1, 2, 3, 4, 5, 6

Vydal: Jana Modrá a Společnost pro Lužické hory, Jablonné v Podještědí

Cena: 200,- Kč

Poznáváme Lužické a Žitavské hory

24 výletů pro malé i velké

Jak již podtitul napovídá, knížka obsahuje 24 námětů na výlety – 12 po Lužických horách, 12 po Žitavských horách na německé straně hranice. Jsou určeny nejen pro jednotlivce a rodiny s dětmi, ale i školní kolektivy či zájmové organizace. U každého výletu najdete mapku s vyznačenou trasou a základní informace o délce a převýšení trasy i zda je ji možno absolvovat s kočárkem či na kole. V textu se pak věnujeme zajímavostem v dané oblasti, ať už místním pověstem nebo přírodním a historickým památkám. Text je doplněný fotografiemi a kreslenými obrázky. Děti i hravé dospělé jistě potěší zábavné úkoly a kvízy vytvořené pro každou trasu.

Úryvek z knihy

ISBN 80-239-4386-3, 136 stran, 145 x 210 mm, křídový papír, brožovaná

Vydal: Společnost pro Lužické hory

Cena: 129,- Kč

Pohádkové putování v Lužických horách

průvodce přírodou Lužických hor nejen pro děti

Tato publikace je určitou obdobou knížky Poznáváme Lužické a Žitavské hory. Najdete v ní 10 námětů na výlety po Lužických horách, opět vždy s mapkou, informacemi o délce a zaměření trasy a popisem zajímavostí, které zde můžete vidět. Oproti předchozí publikaci je však text orientován hlavně na menší děti a každá trasa je nějak pohádkově motivována – buďto skutečnou místní pověstí, nebo vymyšleným příběhem. Najdete zde také různé úkoly a hádanky; fotografie jsou nahrazeny množstvím kreslených obrázků přírodnin i pohádkových bytostí.

Úryvek z knihy

56 stran, 145 x 210 mm, křídový papír, brožovaná

Vydal: Společnost pro Lužické hory

Cena: 50,- Kč

Vodní mikrosvět

Vynikající pomůcka při lovení a pozorování vodních breberek! Tento malý, opravdu kapesní atlas obsahuje 43 nejběžnějších druhů našeho vodních bezobratlých živočichů. Má podobu rozkládacího vějíře o rozměrech 12 x 4,5 cm, takže jde snadno strčit do kapsy nebo zavěsit na šňůrku na krk… Listy jsou laminované, takže drobné namočení při práci u vody jim neuškodí. Karty s živočichy jsou barevně rozlišeny podle zařazení do systému, u každého je symboly vyznačeno, kdy a v jaké vodě jej můžeme najít, jeho velikost a obvyklá potrava, včetně krátkého textu obsahujícího další informace a zajímavosti o daném živočichovi.

Ukázka

Autor: Lenka Čápová

Vydal: STŘedisko Ekologické Výchovy Libereckého Kraje, příspěvková organizace

Cena: 100,- Kč

Malý průvodce naším běžným ptactvem I

Malý průvodce naším běžným ptactvem II

Laminovaná rozkládací skládačka obsahuje vždy 11 druhů našich nejznámějších ptáků.
Z jedné strany naleznete vždy tažné ptáky, z druhé ty, kteří u nás přezimují. U každého druhu najdete kromě textu jeho vyobrazení, (v případě odlišného zbarvení obrázky obou pohlaví), dále jeho hnízdo a vajíčko ve skutečné velikosti. Na obrázcích jsou popisky vyznačeny typické poznávací znaky. Nahoře na stránce je uveden přibližný přepis zpěvu každého ptáka do not a dole vyobrazen způsob letu.

Materiál je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu OP VK.

Ukázka

950 x 280 mm, křídový papír, skládanka, laminováno

Vydal: SEV Divizna

Cena: 35,- Kč (za každý díl)

Kouzelník Futuro a jeho přátelé

Kniha Pavla Bezděčky s ilustracemi Galiny Míklínové přibližuje a objasňuje pohádkovou formou některé přírodní zajímavosti (proč jsou můry chlupaté, proč mravenci bydlí v mraveništích, proč larvy mravkolva vyhrabávají jamky a další). Celkem v knize najdete 15 pohádek.

Úryvek z knihy

ISBN 80-239-5767-8, 132 stran, 195 x 255 mm, křídový papír, pevná vazba

Vydal: Společnost pro Lužické hory

V současné době vyprodán.

Terezka a kaštanový skřítek

Dalších deset příběhů malé Terezky, která se na prázdninách u babičky seznámí s kaštanovým skřítkem a spolu s ním zažije dobrodružnou výpravu na odlehlý ostrov Marcipánie, kterému vládne poněkud popletený kouzelník Marcipán.

Úryvek z knihy

ISBN 80-903497-3-0, 56 stran, 195 x 255 mm, křídový papír, barevné ilustrace, pevná vazba

Vydal: Matik Liberec

Kniha je v současné době vyprodána.

Prázdniny u jezera

Úryvek z knihy

ISBN 80-903497-2-2, 132 stran, 130 x 200 mm, ČB ilustrace, pevná vazba

Vydal: Matik Liberec

V současné době vyprodáno.


OBJEDNÁVKA


Při zasílání poštou připočítávám reálné poštovné, které se podle hmotnosti a druhu zásilky většinou pohybuje mezi 80,- a 150,- Kč. Do škol, školek, ekocenter a podobně zasílám na fakturu, fyzickým osobám po platbě předem nebo na dobírku (za tu si pošta účtuje dalších 50,- Kč). V případě nespokojenosti můžete zboží pochopitelně vrátit.